Lietuvių kalbos dienos

Kasmet vasario 16 – kovo 11 dienomis, tarp dviejų Lietuvai svarbių švenčių, vyksta Lietuvių kalbos dienos. Jų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos, telkti bendruomenę.

Lietuvių kalbai skirtuose renginiuose dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai. Kasmet jiems pasiūlomos vis kitokios veiklos, skatinančios domėtis gimtąja kalba, šalimi, kurioje gyvena, bei iškiliausiomis Lietuvos asmenybėmis, taip pat puoselėti lietuvių kalbą, gilinti ir tobulinti turimus įgūdžius bei įgyti naujų.

Šiais metais veiklos buvo organizuojamos koncentrais: penktokai iliustravo patarles apie Tėvynę, šeštokai Lietuvai kūrė akrostichus, septintokai ir aštuntokai aprašė ir pristatė gražiausias aplankytas Lietuvos vietas, gimnazistai kūrė meilės Tėvynei dekalogus, pristatė iškiliausius Lietuvos žmones.

Lietuvių kalbos dienoms skirtais renginiais buvo paminėta svarbi Lietuvai diena – Kovo 11-oji.

Gražiausia Lietuvos vieta

10 Dievo įsakymų kitaip