Prevencijos programa „Esame saugūs“

Smurto prieš vaikus prevencijos programa „Esame saugūs“

Rudaminos „Ryto“ gimnazija buvo atrinkta vykdyti projekto „Esame saugūs“ veiklas, kuriose dalyvauja IG klasių mokiniai. O Vilniaus universitetas atlieka mokslinį tyrimą, kurio tikslas – įvertinti Paramos vaikams centro sukurtos smurto prevencijos programos “Esame saugūs“ efektyvumą.

Pagal Paramos vaikams centro parengtą metodinę medžiagą yra vykdomi interaktyvūs užsiėmimai, kuriuose mokiniai mokosi būti saugūs, atpažinti pavojingas situacijas realiame ir virtualiame gyvenime, kaip elgtis atsidūrus pavojingose situacijose, sužino, kas yra smurtas ir kur kreiptis pagalbos su juo susidūrus.

Programos užsiėmimų tikslas – ugdyti ir stiprinti vaikų ir paauglių asmeninio saugumo įgūdžius: suteikti žinių apie vaiko teises, jausmus, smurtą ir jo formas, kaip apsisaugoti nuo smurto realiame gyvenime ir virtualioje erdvėje, kaip ir kur kreiptis pagalbos.

Lankstinukas>>

Tyrimo pristatymas: