Kabo tinklelis, ne rankų darbelis. Kas?

Daug įvairiausių nuomonių yra apie vorus, voratinklius.  Lietuvių tradicijoje voras siejamas su laime: tikima, jeigu voras ant siūlo leidžiasi, reiškia jis neša laimę.

Vieni jų bijo, kitiems – gražu. Paslaptinga… Bet voras yra darbštuolis ir pernąkt gali nupinti nuostabius voratinklius. O vienas gražiausių šilto ir margaspalvio rudens požymių yra besidriekiantys voratinkliai.

Priešmokyklinės ugdymo grupės ,,Ežiukai” ugdytiniai kūrė voratinklius iš siūlų ir apgyvendino voriukus, taip įtvirtino išmoktą garsą ir raidę ,,V”. Su tėvais stebėjo gamtoje vorus, juos fotografavo.

O vorų ir voratinklių įvairovė… Dideli, maži, margi, vienspalviai, juokingi, rimti, rudeniški. Kiek džiaugsmo buvo vaikams apžiūrinėjant voratinklius: „Oi šitas visai nebaisus“, „man tai va tas didelis gražus“, „šitą voratinklį aš su mama radau“ – dalinosi vaikai savo pastebėjimais ir įspūdžiais.

Nusprendėm surengti parodą ,,Voras ir voratinklis”. Svarbiausia, kad veikėme visi kartu, stebėjome gamtoje rudeninius voratinklius, miklinom pirštukus sukdami, pindami, rišdami originalius voratinklius, gilinom gamtosaugines žinias, džiaugėmės rudenėjančia gamta. O gamtoje… „Mažas voriukas pina sau tinklus…“

Miroslava  Lonska,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja  metodininkė