Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto medaliai už Olimpinių idėjų plėtrą Lietuvoje

Penktadienį Lietuvos tautiniame olimpiniame komitete pagerbti jubiliejus minintys, sportui ir olimpizmui nusipelnę asmenys. Kaip įprasta, jubiliatus apdovanojo olimpinė čempionė, LTOK prezidentė, Tarptautinio olimpinio komiteto narė Daina Gudzinevičiūtė, ovacijomis pagerbtus asmenis palydėjo LTOK Vykdomojo komiteto nariai.

Norime pasidžiaugti, jog Rudaminos „Ryto“ gimnazijos kūno kultūros mokytojas Vytautas Vilipas, buvo apdovanotas Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto medaliais už Olimpinių idėjų plėtrą Lietuvoje. Sveikiname!

Vytautas Vilipas –  ilgametis Lietuvos žolės riedulio federacijos treneris ir organizatorius. Jis – vienas iš šios sporto šakos pradininkų Rudaminoje. Trenerio parengti net 28 žaidėjai atstovavo Lietuvos suaugusiųjų, jaunimo ir jaunių rinktines, o treniruojama Vilniaus rajono žolės riedulio vyrų komanda 13 kartų tapo Lietuvos čempione. Jis – buvęs ilgametis Vilniaus r. reprezentacinių žolės riedulio vyrų komandų „Rudamina“,  „Filas“, „Ardas-Rudamina“ treneris. Vadovavo „Ardas-Rudamina“ komandai per Europos čempionatus Kroatijoje, Graikijoje, Slovėnijoje, Baltarusijoje, daugelį tarptautinių turnyrų.

Vilipas žolės riedulininkus suranda mokyklose ir juos nuo mažens ugdo. „Manau, kad 70-80 proc. Rudaminos „Ryto“ ir Ferdinando Ruščico gimnazijų vaikų  savo rankose ilgėliau turėjo žolės riedulio lazdas, o jas pakilojo tai tikrai visi“, – džiaugiasi V. Vilipas.