Seniausia šeimos knyga

Knygų lentyną rastume kiekvienuose namuose. Joje puikuojasi naujos knygos, priklausančios vaikams, taip pat senesnės, kurias skaitė tėvai, o kartais lentynoje randame ir labai senų, dar senelių ar net prosenelių skaitytų… 6a klasės mokiniai turėjo progą peržvelgti namų arba senelių bibliotekas, nes lietuvių kalbos ir literatūros pamokoje turėjo pristatyti seniausią šeimos knygą. Mokiniai pateikė knygos metriką, pasakojo, kaip knyga atsirado jų namuose, kai kurie atsinešė kelias knygas. Smalsiausia buvo sužinoti, kieno seniausia? O seniausia 1905 metų! Nors puslapiai pageltę, viršeliai nutrinti, bet tai nestebina – juk jai daugiau kaip šimtas metų! Mokiniai taip galėjo pavartyti ir daugiau knygų, išleistų XX amžiaus pirmoje pusėje, išgirsti jų istorijas, saugančias šeimos prisiminimus.