Skaitymas „dėžutėje“

6b1 ir 8b1 pogrupių mokiniai užklasiniam skaitymui renkasi ne tik įdomias knygas, bet ir smagias kūrybines užduotis. Š. m. lapkričio 4, 8 dienomis į lietuvių kalbos pamoką vaikai atėjo ne tik perskaitę knygas, bet ir parengę jų pristatymą „dėžutėse“. Mokiniai į dėžutes įdėjo pagrindinius daiktus, apie kuriuos buvo kalbama skaitytose knygose: tai ir traukinio vagonas su važiuojančiais į Sibirą žmonėmis iš Rūtos Šepečio „Tarp pilkų debesų“, ir hipodromas su žiūrovais iš „Parduoto Timo Talerio juoko“, ir daiktai iš „Strazdo giesmininko“ bei kitų kūrinių.

Pristatydami perskaitytą knygą, mokiniai demonstravo savo dėžutę, nupasakojo kūrybinį procesą, atskleidė knygos turinį, apibūdino personažus. Taip pat skatino klasės draugus perskaityti pristatomą knygą. Pamokoje buvo įdomu, nes kilo daug minčių, diskusijų, susidomėjimo. Tokios pamokos skatina ne tik skaitymo, bet ir kūrybinius įgūdžius. Mokinių darbų paroda surengta gimnazijos bibliotekoje.