Praleisk progą pasityčioti

„Vaikų linija“ kasmet kovo mėnesį skelbia Sąmoningumo didinimo mėnesiu BE PATYČIŲ, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą ir jos sprendimo galimybes Lietuvoje. Šių metų socialine kampanija „Praleisk progą pasityčioti“ „Vaikų linija“ kreipėsi į patyčių iniciatorius, kviesdama juos laiku sustoti ir nesityčioti.
Siekiant mažinti patyčias tarp mokinių, gimnazijoje buvo vykdytos įvairios nuotolinės veiklos:
• 1a, 1b, 1c klasių mokiniai dalyvavo pamokoje „Būkime kartu“, kurią vedė gimnazijos psichologė D. Karsokienė. Pamokos metu vaikai susipažino su įvairiomis emocijomis ir kaip jos veikia elgesį.
• 2c klasės mokiniai žiūrėjo animacinį filmą ,,Didžiausias draugas“, kalbėjo apie draugystę, žmonių skirtumus, tinkamą bendravimą.
• 3c klasės mokiniai pamokos metu diskutavo, kas yra patyčios. Visi išsakė savo nuomonę, kaip nereikėtų elgtis. Žiūrėjo filmuką. Aiškinosi žodžio „tolerancija“ reikšmę, žiūrėdami ir klausydami pavyzdžių. Įsivertino, ar klasėje yra tolerantiški ir draugiški vieni kitiems, nusprendė, kaip reikėtų tobulinti tarpusavio elgesį ir bendravimą. Vieni kitiems sakė komplimentus.
• 4a, 4b klasės mokiniai dalyvavo edukacinėje pamokoje „Žmogus su negalia irgi gali“.
• 2a ir 4a klasių mokiniai etikos pamokų metu nagrinėjo saugaus interneto taisykles, aptarė, kaip elgtis elektroninių patyčių metu.
• 5a, 5b, 6a, 6b klasės mokiniai dalyvavo pamokoje „Aš tau, tu man“, kurią vedė gimnazijos psichologė D. Karsokienė. Pamokos metu mokiniai diskutavo apie tarpusavio santykius, jausmus bei patyčias ir kaip jų išvengti.
• 5a klasės mokiniai žiūrėjo ir aptarė filmuką „Kaip susilaikyti nuo žeminančio elgesio internete?“.
• IIGa klasės mokiniai klasės valandėlės metu kalbėjo apie toleranciją bendraujant socialiniuose tinkluose.
• 6, 7, 8 klasių mokiniams etikos pamokų metu buvo organizuota patyčių prevencijos viktorina. 5, 6, 7, 8, IG, IIG klasių mokiniai atliko testą „Ar atpažįsti patyčias internete?“.