Pi diena „Ryto“ gimnazijoje

Kovo 14 dieną matematikai ir jų draugai švenčia skaičiaus Pi dieną. Ši diena pradėta švęsti prieš 35 metus JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Pi yra matematinė konstanta, kuri reiškia apskritimo ilgio ir skersmens santykį.
Tarptautinė Pi diena nebuvo pamiršta ir Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje. Per matematikos pamokas vieni mokiniai pasakojo apie skaičiaus Pi atsiradimą, kiti priešė plakatus, skirtus Pi dienai paminėti, treti iškepė pyragus, papuoštus Pi atributika, ir jais vaišino klasės draugus. Taip pat mokiniai atliko ir praktines užduotis: skaičiavo, koks yra apskritimo ilgio ir skritulio skersmens santykis, varžėsi Kahoot viktorinose. Mokiniai, gavę tiksliausias pi reikšmes (3,14), buvo apdovanoti simbolinėmis dovanėlėmis. Buvo renkamas mokinys, išmokęs daugiausiai skaitmenų po kablelio.
Mokiniai, švęsdami PI dieną, įsitikino, kad matematika yra ne tik rimtas mokslas, bet gali būti linksma ir žaisminga. Tokiomis pamokomis skatinamas mokinių kūrybiškumas, lavinama vaizduotė, mokomasi išsakyti savo nuomonę, įsiklausyti ir savarankiškai mąstyti.
SU PI DIENA VISUS!