Kelionė į Paberžę

Minėdami 1863 metų sukilimo 160-ąsias metines 8a ir 8b klasės mokiniai šių metų sausio 19 dieną lankėsi Kėdainių rajono Paberžės 1863 m. sukilimo muziejuje bei  Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje.
Edukacinės išvykos metu mokiniai sužinojo, kad 1856–1863 metais Paberžėje gyveno ir dirbo kunigas Antanas Mackevičius, vienas iš 1863 metų sukilimo vadų. 1863 m. kovo 20 dieną Paberžės bažnyčioje buvo perskaitytas sukilimo manifestas. Čia kun. Antanas Mackevičius pasakė paskutinį pamokslą ir su būriu vyrų patraukė į Kėdainių r. miškus. Visa, kas išliko iš šio tragiško sukilimo, yra saugoma Paberžės 1863 metų sukilimo muziejuje, kuris įsikūręs buvusiame bajoro S. Šilingo dvare. Pasinėrę į senovinio dvaro atmosferą aštuntokai apžiūrėjo ekspoziciją, dalyvavo edukacijoje bei žiūrėjo dokumentinį filmą. Vėliau lankėsi Paberžės bažnyčioje, menančioje ne tik sukilimo pėdsakus, bet ir kunigo Algirdo Mykolo Dobrovolskio – tėvo  Stanislovo palikimą.

Išvykos metu mokiniai ne tik pagilino istorines žinias apie 1863 m. sukilimą, jo priežastis, pasekmes bei reikšmę, bet ir susipažino su iškiliomis Lietuvos asmenybėmis.