Kelionė į Latviją

Balandžio 7-8 dienomis 7b ir 8a klasių mokiniai svečiavosi kaimyninės Latvijos miestuose. Apžvalginėje ekskursijoje po Liepoją aplankė Rožių aikštę, pėsčiųjų bulvarą, Šv. Trejybės bažnyčią, garsėjančią vienais seniausių mechaniniais vargonais pasaulyje. Pirmajame Latvijos kurorte Ventspilyje pasivaikščiojo pajūriu, grožėjosi senąja Rotuše, liuteroniškąja šv. Kotrynos bažnyčia, saulės laikrodžiu, skaičiuojančiu net  astronominį Ventspilio laiką, Livonijos ordino pilimi – seniausia šalies viduramžių tvirtove. Pabuvojo naujame moderniame  Mokslo centre „Vizium“, kur suprantamai ir išradingai supažindinama su mus supančiais gamtos dėsniais.

Neišdildomą įspūdį paliko viduramžių miestelis Kuldyga – „latviškoji Venecija“. Čia mokiniai pamatė natūraliai plačiausią Europoje, net 249 m.pločio Ventos slenkstį ir aukščiausią Latvijoje, 4,5 m. aukščio Alekšupytės krioklį. Senovinis raudonų plytų arkinis tiltas, statytas dar XIX a. pabaigoje nuvedė į jaukų ir gražų senamiestį su jo senais, apsamanojusiais namukais, vingriomis, akmenimis grįstomis gatvelėmis ir pro namų pamatus bėgančia srauniąja Alekšupytės upe.

Ne mažiau įdomi programos dalis – Karuosčio kalėjimas, buvusi kariškių drausminių nuobaudų atlikimo vieta. Atidarytas dar 1900 m. ir nepakitęs nuo pat caro laikų, kalėjimas veikė iki pat 1997 m.. Mokiniai savo akimis pamatė, kaip gyveno įkalinti asmenys, apžiūrėjo originalias ekspozicijas, išgirdo istorijų apie kadaise buvusį kalėjimo gyvenimą. Na, o važiuojant autobusu nuobodžiauti neleido  įdomūs ir turiningi visą kelionę lydėjusios gidės pasakojimai.