„Išmanioji diena“

Šį ketvirtadienį mūsų gimnazijos mokiniai dalyvavo net dviejose veiklose, kuriose buvo naudojami kompiuteriai.

7b klasės mokiniai dalyvavo ES programavimo savaitei skirtoje pamokoje „Žaidimo kūrimas, panaudojant Arduino bei JavaScript technologijas“, kurią vedė buvę mūsų gimnazijos mokiniai Deimantas T. ir Povilas N. Septintokai turėjo galimybę pamatyti, kaip atrodo paprasto žaidimo kūrimas panaudojant Arduino bei Javascript technologijas. ES programavimo savaitė yra visuomeninė iniciatyva, kuria skatinamas kūrybiškumas, problemų sprendimas ir bendradarbiavimas pasitelkiant programavimą ir kitą technologinę veiklą. Šios iniciatyvos tikslas yra populiarinti programavimą, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami, susipažinti su programavimo įgūdžiais ir suburti motyvuotus žmones mokytis.

IG–IVG klasių mokiniai dalyvavo konkurse „Išmanioji diena“. Nuo 2014 metų gyvuojantis ir jau ketvirtus metus vykstantis nemokamas konkursas 9–12 klasių moksleiviams yra pirmasis ir unikalus tokio tipo konkursas Lietuvoje. „Išmanioji diena“ bėga nuo pasenusio žinių patikrinimo konkurso formato ir skatina moksleivius domėtis STEM (tiksliaisiais bei technologiniais) mokslais bei pajusti atradimo džiaugsmą. Vienas iš pagrindinių konkurso pranašumų – užduotys iš 7 mokslų kategorijų: matematikos, informatikos, fizikos, chemijos, biologijos, ekonomikos bei bendrojo išsilavinimo.