Žmogus ir Lietuva

Vasario 16-oji –  Lietuvos valstybės atkūrimo diena, svarbi kiekvienam Lietuvos piliečiui, kasmet iškilmingai minima ir švenčiama visoje šalyje. Ta proga gimnazijoje vasario 12 dieną organizuota nuotolinė projektinė – pilietinė veikla „Žmogus ir Lietuva“.

Mokyklos bendruomenė šventę paminėjo išradingai, prasmingai ir nuotaikingai. Ikimokyklinukai, pradinukai ir žemesniųjų klasių mokiniai nuotolinių pamokų metu atliko įvairių kūrybinių darbelių, skirtų savo gimtajai šaliai: piešė vėliavas, iliustravo pasakas, klijavo aplikacijas, rašė  sveikinimus ir linkėjimus, rinko gražiausią lietuvišką žodį, ieškojo įdomių faktų, dainavo, gamino darbelius iš antrinių žaliavų, kūrė plakatus,  o tikybos pamokose net meldėsi už Lietuvą. Buvo gėrimasi vaizdais, nufilmuotais iš paukščio skrydžio, ir svarstoma, ką reiškia mylėti savo šalį. Vyresniųjų klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje, integruotų veiklų metu gamino plakatus ir elektronines knygas apie kunigaikščius ir prezidentus, kūrė įvairias  pateiktis. Žiūrėdami kino filmą „Vakar ir visados“, apie tautinės savasties šaknų paieškas, klausėsi Marcelijaus Martinaičio eilėraščių ir lietuvių liaudies dainų, prisiminė mūsų protėvių papročius, apeigas bei tradicijas. Per technologijas ruošė patiekalus, papuoštus tautine simbolika,  o kalbėdami apie Lietuvos bei pasaulio istorijos XVIII a. pab. – XIX a. pr. įvykius bandė suvokti, kaip brangiai atsiėjo tų laikų klaidos bei nesėkmės ir kokia svarbi yra 1918 vasario 16-ąją paskelbta laisvė. Susipažino ir pristatė iškilius žmones, garsinančius mūsų šalį pasaulyje: alpinistą Vladą Vitkauską, geologą, paleontologą ir geografą Joną Čerskį, kurio vardu pavadintos net kelios kalnų viršūnės, ne kartą apdovanotus sportininkus Rūtą Meilutytę ir Povilą Vanagą, biochemikę ir neuromokslininkę U. Neniškytę bei kitus. Abiturientai, suderinę projektinę veiklą su svarbiu žingsniu – bandomuoju brandos egzaminu žodžiu,  kartojo parengtus monologus apie Lietuvos nepriklausomybę anglų kalba. Gražiausius mokinių darbelius ir įsimintiniausias šventės akimirkas galima pamatyti nuotraukose.

Tikrąjį Lietuvos gimtadienį, Vasario 16-ąją, vainikavo nuotolinis iškilmingas „Tautiškos giesmės“ giedojimas. 10 valandą, pasipuošę tautine atributika,  prisijungėme prie ZOOM platformos tam, kad visi kartu pajustume savo stiprybę ir prisimintume, jog  vieningi ir prasmingi mūsų darbai labai reikalingi Lietuvos  klestėjimui ir laisvei.