Veikla „Different cultures“

Lapkričio 23 d. 5b klasėje vyko integruota veikla „Different cultures“. Mūsų gimnazijoje lankėsi Mykolo Romerio universiteto dėstytoja, amerikietė Kristina Shimmels. Ji pasakojo mokiniams apie Amerikos indėnus, jų tradicijas, kultūrą papročius. Ji pati yra kilusi iš Amerikos indėnų Choctaw genties, todėl puikiai žino jų buitį bei gyvenimo būdą.

Ji mokė penktokus Choctaw genties kalbos. Vaikai išmoko pasisveikinti, paklausti, kaip sekasi,  įvardinti keletą šeimos narių bei gyvūnų. Taip pat vaikai mokėsi tradicinių Choctaw genties šokių, tokių kaip „Karo šokis“, „Gyvatės šokis“ ir t.t. Po to vyko diskusija. Penktokai buvo parengę klausimų, į kuriuos MRU dėstytoja mielai atsakė. Mokinius domino ne tik dėstytojos indėniška kilmė, bet ir jos gyvenimas bei darbas Lietuvoje.

Renginio pabaigoje  mokiniai dirbo grupėse. Kūrė plakatus apie Amerikos indėnus, jų buitį ir tradicijas. Viešnia įvertino mokinių sukurtus plakatus ir išrinko laimėtojus. Geriausi plakatai buvo įvertinti prizais. Taip pat remdamiesi savo sukurtais plakatais bei informacija iš interneto, penktokai parašė rašinėlius apie indėnus. Darbai buvo įvertinti pažymiais.

Penktokams tai pirmoji veikla su anglakalbe mokytoja, todėl iš pradžių jie buvo nedrąsūs, bet vėliau apsiprato ir  nejautė diskomforto. Mokiniams ši netradicinė veikla labai patiko, jie nekantriai laukia naujų susitikimų.

Anglų kalbos mokytoja Jolanta Ježovienė