„Spalvingoje eilėraščių pievelėje – 2022“

Šiais metais priešmokyklinio ugdymo grupių ,,Nykštukai‘‘ ir ,,Pelėdžiukai‘‘ ugdytiniai dalyvavo Respublikiniame mažųjų skaitovų konkurse „Spalvingoje eilėraščių pievelėje – 2022“. Jonavos vaikų lopšelyje-darželyje „Dobilas“ kalbai ir kalbos ugdymui(si), poezijai ir meniniam skaitymui skiriama itin daug dėmesio. Kai tik pavasaris pražysta žiedais, organizuojamas skaitovų konkursas, kurio metu „pražysta ir vaikų žodžiai“.

Jau vienuoliktą kartą „Dobilas“ kvietė mažuosius poetinio žodžio mylėtojus susiburti į mažųjų skaitovų konkursą „Spalvingoje eilėraščių pievelėje“. Tai graži įstaigos tradicija. Konkursas subūrė mažuosius skaitovus iš visos Lietuvos, mėgstančius poeziją, žodžių žaismą ir ritmą.

Šiemet virtualiame konkurse mažieji skaitovai dalyvavo iš Alytaus, Kauno, Karmėlavos, Kėdainių, Kelmės, Kretingos, Klaipėdos, Šiaulių, Vilniaus, Raseinių, Zarasų, Jonavos miestų ir rajonų. Labai džiugu, kad norinčių deklamuoti eiles kasmet ne mažėja, o daugėja. Iš viso dalyvavo net 61 skaitovas. Vaikai deklamavo pačius įvairiausius eilėraščius, sukurdami pavasarinę nuotaiką ir džiaugsmą. Mažųjų lūpose eilės skambėjo taip nuoširdžiai, kad neliko nei vieno klausančiojo, kurio širdis nesuvirpėtų. Sakydami eiles vaikai atskleidė gimtosios kalbos grožį, vaizdingumą.

Mažuosius skaitovus vertino sudaryta vertinimo komisija, kuri iš dalyvių pateiktos filmuotos medžiagos atrinko nugalėtojus. Labai džiaugiamės, kad grupės ,,Pelėdžiukai‘‘ mokinė Veronika Kožuchovska  laimėjo III-ąją vietą. Dėkojame už dalyvavimą Mantui Krikštaponiui ir Dovydui Žebelovič.

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja, Violeta Cudzanovskaja