Metų knygos rinkimai Vilniaus r. savivaldybės Centrinėje bibliotekoje

„Metų knygos“ rinkimai vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Šią akciją kiekvienus metus organizuoja ir Vilniaus rajono savivaldybės Centrinė biblioteka. Vasario 14 dieną į bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrių atkeliavo Rudaminos „Ryto“ gimnazijos IIGa klasės moksleiviai ir lietuvių kalbos vyresnioji mokytoja Irma Lukoševičienė. Vaikai pristatė „Metų knygos rinkimuose 2018“ nominuotas knygas paaugliams: Dainos Opolskaitės „Ir vienąkart, Riči“, Lauros Varlauskaitės „Mano didelis mažas aš“, Ilonos Ežerinytės „Sutikti eidą“, Renatos Šerelytės „Žvaigždžių medžiaga“ ir Ramutės Skučaitės prozą vaikams „Tai priimkit, kas priklauso“. Paaugliai pasidalino įspūdžiais ir savo nuomone apie perskaitytus kūrinius, turėjo kritikos ir įdomių minčių. Mokytoja pristatė poezijos rinkinį, kurį, pagal pedagogę, galėtų skaityti tiek suaugusieji, tiek paaugliai ir vaikai. Po renginio visi balsavo už labiausiai patikusią knygą, pasivaišino arbata su sausainiais bei gavo atminimo dovanėlių. Bibliotekininkai džiaugiasi, kad mokiniai kiekvienais metais atvyksta į tokio pobūdžio renginius, noriai skaito nominuotas knygas ir nebijo išreikšti  asmeninių pastebėjimų.

Elena Radevič