„Matematika kvapų meno labirinte“

Gruodžio 6 d. gimnazijoje vyko kultūros paso renginiai 6 ir 8 klasių mokiniams: šeštokai dalyvavo „Matematika kvapų meno labirinte“, aštuntokai – „Braškinė chemija“ programose.
„Braškinė chemija“ – tai interaktyvi kūrybinė edukacija, kurios metu vaikai taikė gamtos mokslo žinias olfaktorinio meno kūrybai. Mokiniai susipažino su uogų, vaisių vardais vadinamomis cheminėmis medžiagomis – ketonais ir esteriais, sužinojo kvapų meno akordo kūrimo technologiją ir patys kūrė „braškės“ kvapą bei pagamino popierinę kvepiančią braškę. Dalyviai galėjo rinktis, ar dirbti individualiai, ar komandoje. Mokiniai lavino kūrybinę raišką ir išbandė kvepalų kūrėjo vaidmenį.
Edukacijos „Matematika kvapų meno labirinte“ metu klasė virsta kvapų meno laboratorija, dalyviai tampa kvapų kūrėjais ir dalyvauja inscenizuotoje kvapų meno parodoje, kurioje kvapų formules vizualizuoja matematiniais grafikais ir skaičiavimais. Vaikai susipažino su kvapų meno istorija, niuansais skirtingose kultūrose, kūrybine aplinka, medžiagų geografija ir kilme bei milžinišku matematikos vaidmeniu kuriant tokio tipo meną. Edukacijos metu dalyviai sukūrė unikalų kvapnų skirtuką, dekoruotą matematiniais skaičiavimais.