Lietuvių kalbos dienos

Kovo 12–15 d. visoje Lietuvoje vyko Lietuvių kalbos dienų minėjimas. Lietuvių kalbos dienų tikslas – didinti lietuvių kalbos prestižą, stiprinti kalbos mokymosi motyvaciją, prisidėti prie lietuvių kalbos sklaidos pasaulyje, telkti bendruomenes.
Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje šia proga taip pat vyko įvairios veiklos. Penktų klasių mokiniai iliustravo gražiausią lietuvišką žodį (gražiausi darbai Polinos L. (5a kl.), Adam V. (5b kl.), Danielės G. (5c kl.). Šeštokai vizualizavo baltų ženklus – piešė mitologines būtybes (gražiausi darbai Elanos D. (6a kl.), Lauros M. (6b kl.), Barboros B. (6c kl.). Septintokai ir aštuntokai kūrė kryžiažodžius apie kalbą (geriausi darbai Krystian V., Tito S., Artiom A. (7a kl.), Milanos A., Gretos Č., Ugnės S. (7b kl.), Miglės V. (7c kl.), Margaritos K., Gabrielės M., Deimantės B. (8a kl.), Rimo K. (8b kl.). IG kl. mokiniai ruošė skaidres apie iškilias lietuvių asmenybes, palikusias pėdsakus istorijoje, moksle, literatūroje ir mene (originaliausi darbai Akvilės B. (IGa kl.), Nikitos K. (IGb kl.). IIG kl. mokiniai atliko darbą „Gražiausia citata knygos skirtuke“ – ieškojo citatos, kūrė skirtuką (gražiausi darbai Adrianos B. (IIGa kl.), Milenos I. (IIGb kl.). Mokiniai kruopščiai atliko darbus, juos pristatė ir aptarė, pasidžiaugė savo ir klasės draugų pasiekimais. Kovo 15 d. visi norintys galėjo rašyti Nacionalinį diktantą. Kovo 22 d. vyko Lietuvių kalbos dienų refleksija, kurios metu buvo apdovanoti gražiausių darbų autoriai, visi dalyviai, rašę diktantą, ir visi žiemą vykusio mūsų gimnazijos Meninio skaitymo konkurso dalyviai (nugalėtojai Elžbieta G. ir Dovydas K. (5b kl.), Emilija R. (IIIGa kl.) ir Jovita M. (IVG kl.).
Džiugu, kad vaikai noriai ir sėkmingai atliko užduotis, dalyvavo renginiuose. Tikimės, kad kitais metais sėkmingai dalyvausime jau dešimtosiose, jubiliejinėse, Lietuvių kalbos dienose.