Laisvės gynėjų diena

Sausio 13-ąją, penktadienį, mūsų gimnazija minėjo Laisvės gynėjų dieną. Visuose gimnazijos languose buvo uždegtos žvakutės gynėjų atminimui. Visi mokytojai ir mokiniai atlapuose segėjo neužmirštuoles, kad prisimintų ir pagerbtų žuvusius gynėjus. 1991 m. sausio 13-osios naktį beginkliai Lietuvos žmonės oriai atlaikė brutalų sovietų kariškių puolimą prie Lietuvos radijo ir televizijos komiteto pastato bei Televizijos bokšto. Ginkluoti desantininkai puolė į bokštą apjuosusius žmones. Prie šių objektų buvo susirinkusios minios beginklių žmonių, pasiruošusių ginti pastatus. Daugybė žmonių, nepaisydami grėsmės savo gyvybei, puolė gelbėti kitų sužeistųjų. Tą naktį Vilniuje žuvo 14 drąsių, jaunų Nepriklausomybės gynėjų. Atmintinų Tėvynės istorijos puslapių vartymas bei buvimas kartu tarsi parodė, kad esame vieningi ir suprantantys, kad niekas negali nugalėti tautos, einančios į laisvę ir nepriklausomybę.