Kelionė į Biržus

Paskutinę kovo mėnesio dieną gimnazijos 3-4 klasių mokiniai keliavo į Biržus. Jie aplankė Biržų pilį, garsėjančią Radvilų giminės istorija, pilyje įkurtą krašto muziejų „Sėla“. Gidės Džiuljetos pasakojimai ir ekspozicijos, menančios Biržų tvirtovės istoriją, sudomino visus. Biržų tvirtovės arsenalo ekspozicija skirta parodyti Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kunigaikščių Radvilų kovų išmanymo svarbą ir didybę. Mokiniai ne tik apžiūrėjo patrankas, sviedinius, muškietas, arbaletus, bet ir galėjo virtualiai pasirinkę ginklą nukauti priešą. Biržų regioninio parko centre sužinojo, kodėl šiame krašte tiek daug smegduobių ir kaip jos susiformuoja. Pasivaikščioję po senamiestį, aplankė Astravo dvarą. Pasiekė jį perėję per Širvėnos ežerą ilgiausiu pėsčiųjų tiltu Lietuvoje. Kelionę tęsė smegduobių gausa garsėjančiuose Kirkiluose. Įlipo į 32 m aukščio Kirkilų apžvalgos bokštą, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. O kelionę užbaigė apsilankydami prie Karvės olos – žinomiausio geologinio gamtos paminklo Šiaurės Lietuvoje.