„Kartu perskaitykim knygelę”

„Knyga – geriausias žmogaus draugas“. Tokį posakį mes girdime nuolat, deja, pastaruoju metu knygos konkuruoja su technologijomis. Vaiko draugystė su knyga bei įdomių kūrinėlių skaitymas priešmokykliniame amžiuje yra labai svarbus, nes lavina ir turtina kalbą, papildo žinių bagažą, praplečia akiratį, skatina domėjimąsi knygomis. Vadovaudamiesi šiais tikslais ir norėdami padėti vaikams susidraugauti su knyga, nuo 2023 m. gruodžio 6 d. iki 2024 metų sausio 7 d. dalyvavome respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų projekte „Žiemos vaikai“, o šių metų vasario 5–9 d. ir tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykim knygelę“. Projektų metu siekta perskaityti kuo įvairesnių ir įdomesnių kūrinių, juos aptarti, inscenizuoti, pasitelkus įvairias meninės raiškos priemones ir techniką pavaizduoti, iliustruoti veikėjus, patikusius siužetus. Taip žaismingai ir aktyviai veikdami, vaikai susipažino su lietuvių rašytojų Zitos Gaižauskaitės ir Evelinos Daciūtės kūryba. Džiaugiamės, kad ugdytiniai aktyviai ir noriai dalyvavo projektuose: nešė iš namų knygas ir padėjo mokytojoms rasti kuo daugiau įvairių kūrinių, įrengti klasėse šių rašytojų knygų parodas (daugelyje knygų buvo rašytojos Evelinos Daciūtės palinkėjimų vaikams). Taip pat pastebėjome, kad vaikai susidomėję vartė knygas, aptarinėjo jas tarpusavyje, atidžiai klausėsi skaitomų kūrinių, bandė patys skaityti nesudėtingus ir žaismingus tekstus. O jau ką kalbėti apie vaikų idėjas ir kūrybiškumą vaizduojant veikėjus ir siužetus – jie stebino savo originalumu ir išradingumu. Projektai baigėsi, bet mes nenustosime draugauti su knyga, toliau ieškosime veiklų ir organizuosime jas, kad skatintumėme vaikų domėjimąsi knyga.