„Atmintis gyva, nes liudija…“

Jau 30 metų sausio 13-ąją Lietuvos žmonės mini Laisvės gynėjų dieną. Šią dieną pilietinės vienybės ir vilties akcija „Atmintis gyva, nes liudija” neliko nepaminėta ir Rudaminos „Ryto” gimnazijoje. Mokiniai su mokytojais nuotolinių pamokų metų prisiminė Sausio 13-osios įvykius, aptarė jų prasmę Lietuvos valstybei. Virtualiuose langeliuose pražydo neužmirštuolės. Tai gėlės, liudijančios, kad tai, kas vyko prieš 30 metų, gyva mūsų atmintyje šiandien.

Priešmokyklinių klasių mokiniai piešė trispalves, televizijos bokštą, iš neužmirštuolių žiedų „sukūrė“ laužą.

Pradinių klasių mokiniai kartu su mokytojomis žiūrėjo filmukus, skirtus Sausio 13-osios įvykiams atminti, klausėsi pasakos „Sausio sniegena“, gamino sniegenas, namuose ant langų uždegė atminimo žvakutes, dėliojo neužmirštuolės dėlionę, dalinosi mintimis.

Vyresniųjų klasių mokiniai taip pat įvairiais būdais prisijungė prie akcijos: languose įsižiebė atminimo žvakelės, pamokų metu vyko diskusijos, dokumentinių filmų peržiūros ir aptarimai. Dalis moksleivių dalyvavo piešinių konkurse, gamino tautinius aksesuarus. Sportininkai galėjo pagerbti žuvusiuosius žygiuodami ar bėgdami savo pasirinktą atstumą akcijoje „Gyvybės ir mirties keliu“ .

Sausio 13-osios minėjimo nuotoliniu būdu akimirkomis dalinasi gimnazijos mokytojai ir mokiniai.

Lietuvių kalbos mokytoja Rita Rudalevičiūtė