Nelegalaus darbo žala

Vasario 26 d., zoom platformoje IGa ir IIGb klasių mokiniams vyko konsultacinis renginys nelegalaus darbo žalos klausimais. Renginį vedė ir su mokiniais bendravo valstybinės darbo inspekcijos Vilniaus teritorinio skyriaus vyresnioji darbo inspektorė Virginija Šileikienė.

Lektorė paaiškino, kokia didelė konkurencija šiuolaikinėje darbo rinkoje ir kokios svarbios yra žinios įgytos mokykloje. Kalbėjo, kaip svarbu yra siekti geresnio išsilavinimo, įgyti specialybę, kuri būtų paklausi darbo rinkoje ir užtikrintų orų atlyginimą už atliktą darbą.

Mokiniai sužinojo, kokią žalą daro nelegalus darbas, aiškinosi, kaip sužinoti, kada dirbi nelegaliai.

Aktualiausi klausimai užduoti lektorei ,,pabiro kaip žirniai“: kokia darbdavio atsakomybė priimant nepilnamečius į darbą, kiek valandų per savaitę galima dirbti, kaip teisingai sudaryti darbo sutartį, kokios galimos darbo sutarčių rūšys, kokius darbus gali dirbti nepilnamečiai, o kokių negali, kokie profesinės rizikos veiksniai tam turi įtakos.

Paskaitos laikas prabėgo nepastebimai. Visi išsiskirstė labiau praturtėję žinių, kurios turėtų praversti ateityje.