Antradienį, sausio 13 d., mūsų gimnazijos bendruomenė prisijungė prie visos Lietuvos pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“. Laisvės gynėjų dieną paminėjome ne tik rimtimi, bet ir diskusijomis apie tai, ką laisvė reiškia šiandienos jaunimui.
Antradienio rytą gimnazijoje užgeso šviesos. Koridoriuose, kabinetuose ir fojė suspindo žvakių liepsnelės, primenančios tą lemtingą naktį, kai tamsa pralaimėjo laisvės troškimui. Šviesos ir tylos akimirka leido kiekvienam bendruomenės nariui stabtelėti prieš prasidedant darbams. Pirmoji pamoka prasidėjo tylos minute, skirta žuvusiems už Lietuvos laisvę pagerbti. Šiemet ypatingą dėmesį skyrėme ne tik faktams, bet ir asmeniniam ryšiui su istorija. Mokiniai kartu su mokytojais žiūrėjo archyvinius kadrus, o svarbiausia dalimi tapo diskusija „Ką šiandien man reiškia ginti laisvę?“. Mokiniai dalijosi mintimis apie tai, kad laisvė – tai ne tik valstybės nepriklausomybė, bet ir galimybė kurti, kalbėti tiesą bei prisiimti atsakomybę už savo šalies ateitį. Popietę minėjimas vyko Rudaminos kultūros centre. IG klasių mokiniai, lydimi mokytojų, dalyvavo iškilmingame koncerte. Muzikiniai pasirodymai ir kartu giedamos dainos dar kartą priminė, kad mūsų stiprybė – vienybėje.
Dėkojame visiems mokiniams už parodytą rimtį ir pagarbą, o mokytojams – už suorganizuotas įtraukiančias pilietiškumo pamokas. Atmintis gyva, nes mes ją saugome savo širdyse.