Kovo 10 dieną 7a klasės mokiniai, minėdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, lankėsi Lietuvos nacionalinio muziejaus Senajame arsenale ir Signatarų namuose – istoriniame name Pilies gatvėje, kuriame 1918m. Vasario 16d. 20 Lietuvos tarybos narių pasirašė Lietuvos Nepriklausomybės Aktą.
Nacionalinio muziejaus gidas papasakojo, kas lėmė mūsų valstybės ir tautos atsiradimą. Daug įdomybių sužinojome apie mūsų krašto kultūrą ir istoriją: pamatėme pirmųjų akmens amžiaus medžiotojų ir žvejų įrankius, bronzos epochos piliakalnius, geležies amžiaus karių kapus iki pat to meto, kai didžiulės grėsmės spaudžiamos baltų gentys ėmė vienytis ir sukūrė tai, ką šiandien vadiname Lietuva. Ekskursijos pabaigoje mokinių laukė staigmena -leidimas pasipuošti lygiai toliais pačiais apdarais, papuošalais ir šalmais, kokius kadaise nešiojo mūsų protėviai.
Signatarų namuose išgirdome apie Lietuvos kelią į valstybingumą nuo XIX a. Antros pusės iki lemtingojo Nepriklausomybės Akto pasirašymo. Pamatėme daug įdomių eksponatų – senovinių knygų, asmeninių signatarų daiktų – auksinę A.Smetonos plunksną, puošnius baldus, didžiulę rankų darbo knygą, pagamintą pagal buvusios knygos pavyzdį, kurioje yra daug šiais laikais čia apsilankiusių įžymių žmonių atsiliepimų, ir net J.Basanavičiaus auginto apuoko iškamšą. Išgirdome pirmuoju garsus įrašančiu aparatu – fonografu – skaitomas to meto naujienas, atlikome įdomių užduočių ir nusifotografavome tame pačiame kambaryje ir fone, kuriame kadaise fotografavosi Nepriklausomybės Akto signatarai.
Mokiniai grįždami dalinosi įspūdžiais ir teigė, kad sužinojo daug naujo ir dar kartą įsitikino, kokia svarbi ir brangi yra šalies nepriklausomybė.