Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena

2016-ieji paskelbti Bibliotekų metais. Gegužės 3 d. Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje vyko renginys, skirtas Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Renginyje dalyvavo 6a, 6b ir 10Gb klasių mokiniai ir mokytojos  A.Kirijenkova, I.Lukoševičienė, I.Lapkauskinė, T.Radvilavičienė.

Bibliotekoje buvo surengta senų knygų paroda „Iš kartos į kartą“. Renginio pradžioje Aurelija Blazarėnaitė padeklamavo eilėraštį apie knygą. Skaitovai Karolis Donculas, Inesa Grimutaitė, Diana Kovalevska ir Modestas Metrikis   apžvelgė knygos atsiradimo kelią, supažindino su knygos atsiradimo istorija, kalbėjo apie pagarbą knygai, jų saugojimo problemas.

Aš skaitau.
Ir girdžiu kiekvieną sykį,
Versdamas pageltusius lapus,
Pirmą frazę:
„Imkiet mani ir skaitykiet…“ –
Nugalėjusią ir laiką, ir kapus…

     (E.Mieželaitis)

Gyvename pasaulyje, kupiname knygų. Žmogus be knygų yra lyg kareivis be ginklo, lyg dirva be drėgmės, lyg vežimas be ratų.

(J.Chamberlaine)

Kas myli knygą, tas niekada nestokos ištikimo draugo, išganingo patarėjo, linksmo bičiulio, nuoširdaus ramintojo. Skaitydamas, tyrinėdamas, mąstydamas žmogus gali prasiblaškyti ir maloniai praleisti laisvalaikį, visuose likimo vingiuose.

(J.Barou)

Renginyje buvo parodytas filmas „Kaip gimsta knyga“. Tai vaikams skirta knyga „Lietuvos istorija“, kurioje nepaprastai smagiai susipažindinama su mūsų šalies istorija nuo seniausių laikų iki nūdienos. Ši knyga išsiskiria iš kitų knygų ne tik įdomiu dizainu, bet ir joje esančiais priedais. Knygoje – 3 stalo žaidimai, 5 atvirukai, 2 klijuojami modeliukai (Gedimino bokšto ir „Lituanica“ lėktuvo) bei daugiau nei 30 atverčiamų ir judančių priedų. Mokiniai galėjo ne tik ją pamatyti filme, bet su šia knyga susipažinti, ją pavartyti gimnazijos bibliotekoje.

Renginio pabaigoje Karolis Donculas padeklamavo J.Erlicko eilėraščio ištrauka „Mokykliniai paveikslėliai“.