„Metų knygos rinkimai 2013“

Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“ gimnazijos bibliotekoje vyko akcija „Metų knygos rinkimai 2013“. Esame dėkingi Nacionalinei M. Mažvydo bibliotekai už suteiktą galimybę įsigyti penkias naujausias lietuvių autorių knygas vaikams. Bibliotekoje buvo paruoštas stendas, kuriame pateikėme informaciją apie Metų knygos rinkimų akcijos tikslus, atrinktų knygų autorius ir jų knygas. Metų knygos rinkimuose dalyvavo 3a klasės mokiniai ir klasės vadovė D. Molotokienė, 3b klasės mokiniai ir klasės vadovė V. Dailidėnienė bei 4b klasės mokiniai ir klasės vadovė A. Šidagienė.

Bibliotekoje buvo surengtas knygų aptarimas bei labiausiai patikusios knygos rinkimai. Mokiniai skaitė kūrinių ištraukas, išsakė savo nuomones apie rinkimuose dalyvaujančias knygas. Aprašė ir nupiešė labiausiai patikusius knygų herojus, vėliau sukūrė jų albumą. Nebuvo užmiršti ir mažiausieji gimnazijos mokiniai – priešmokyklinio ugdymo grupė. Trečios klasės mokiniai jiems skaitė Kęstučio Navako „Udo ir Dra niekaip nesusikalba“ ir kartu piešė pagrindinius knygos veikėjus.  Visi piešiniai buvo eksponuojami bibliotekoje. Buvo išties sunku išrinkti geriausius piešinius, atspindinčius temą, nes beveik visi buvo įdomūs ir informatyvūs.

Projekte dalyvavo ne tik pradinukai, bet ir septintokai (mokytoja I. Lapkauskienė).  Mokiniai kūrė lankstinukus pagal Vitalijos Lapinos knygą „Ar pažįsti Kiukį“.

3b klasės mokiniai su mokytoja V. Dailidėniene ir gimnazijos bibliotekininkėmis lankėsi Vilniaus rajono centrinėje bibliotekoje, kurioje vyko viktorina „Iš kokios aš knygos“ pagal Tomo S. Butkaus „Bumba Dumba ir Visatos sukūrimą“ ir Ingridos Visbaraitės „Karžygiško istoriją“. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į klausimus ir gamino skirtukus knygoms.

Rudaminos „Ryto“ gimnazijos biblioteka aktyviai bendradarbiauja su Rudaminos F. Ruščico gimnazijos biblioteka. Bibliotekos vedėja R. Lukošiūnienė ir mokytoja L. Žilinskienė pristatė knygų rinkimams nominuotas knygas.

Po atkaklios knygų „kovos“ mokinių nuomonės išsiskyrė, vaikai išrinko dvi, jų nuomone, geriausias:
Ingridos Visbaraitės „Karžygiško istoriją“ ir Vitalijos Lapinos  „Ar pažįsti Kiukį“.