Ekskursija JAV ambasadoje

Penktadienį ( 2018-11-23) mes, Vilniaus r. Rudaminos „Ryto“  III-IVG klasių mokiniai, apsilankėme JAV ambasadoje Lietuvoje. Atidavę telefonus ir įveikę griežtus apsaugos reikalavimus patekome į JAV ambasadai skirtą pastatą.

Čia vyko 3D spausdintuvo pristatymas. Spausdintuvą pristatė Paulius Sviackevičius (VGTU Mechatronikos, robotikos ir skaitmeninės gamybos katedros 3D technologijų ir spausdinimo laboratorijos vedėjas). Jis parodė,  kokiu principu veikia 3D spausdintuvas ir ką su juo galima daryti. Sužinojome, kad 3D spausdintuvai gali pakeisti mūsų ateitį, nes jau spausdinami tiltai ir namai. Bet kokią mažą detalę mes galime spausdinti. Dabar mums rečiau reikės dėl sulūžusios detales pirkti naują įrenginį, juk galime jį tiesiog spausdinti! Sužinojome, iš kokių medžiagų gali būti daromos detalės ir kaip šis įrenginys jau padėjo mūsų pasauliui. Paskaita truko apie valandą, jos metu  mes labai daug sužinojome apie šį įrenginį, lietėme daiktus, kuriuos galima kopijuoti 3D spausdintuvu. 3D spausdintuvu spausdinome žaisliuką. Po paskaitos galima buvo užduoti rūpimų klausimų, į kuriuos studentas išsamiai ir noriai atsakė. Mums paskaita labai patiko, sužinojome daug naujo.

Dėkojame už suteiktą galimybę svečiuotis JAV ambasadoje Lietuvoje.

Deimantė, IIIG