Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių grindų riedulio vaikinų finalinės varžybos

Š.m. rugsėjo 23 d. Molėtuose vyko 2018 m. Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių grindų riedulio vaikinų finalinės varžybos, kuriose varžėsi  Utenos, Molėtų, Ignalinos, Kelmės, Širvintų, Joniškio ir Vilniaus rajono rinktinės. Puikiai pasirodė Vilniaus rajono jaunųjų grindų riedulininkų vaikinų rinktinė, sudaryta iš 5 rajono ugdymo įstaigų: Marijampolio Meilės Lukšienės, Rudaminos ,,Ryto”, Rudaminos Ferdinando Ruščico , Mickūnų gimnazijų bei Mostiškių mokyklos – daugiafunkcinio centro žaidėjų. Mokinius varžyboms paruošė kūno kultūros mokytojai – metodininkai: Saulius Barevičius ir Vytautas Vilipas. Įtakos varžyboms turėjo ir pavasarį surengtas Vilniaus rajono Merės taurės turnyras, kuriam pasibaigus buvo sudaryta rajono rinktinė.

Komandos buvo paskirstytos į du pogrupius. Mūsų rajono riedulininkai dėl patekimo į finalą žaidė su Rokiškio ir Ignalinos komandomis. Pirmoje kovoje su Rokiškio riedulininkais atsiliko rezultatu 0-1. Pirmojo kėlinio antrą dalį gerai sužaidė Rafal Stankevič (2 įvarčiai) ir Daniel Gulbickij (1 įvartis). Antrame kėlinyje Rafal Stankevič pelnė 4 įvarčius ir rezultatu 7-4 laimėjo rungtynes prieš Rokiškio komandą. Antrų rungtynių pradžia su Ignalinos komanda buvo taip pat labai sunki ir permaininga. Pirmauta 2-0, tačiau ignaliniečiai kėlinio viduryje išlygina razultatą ,o mūsų komandai persverti rezultatą pavyksta tik kėlinio pabaigoje. Įvarčius pelno Rafal Stankevič , Andžej Burkot ir Lukas Kazukevičius. Rezultatas 3-2 . Po pertraukos Andžej Burkot, Lukas Kazukevičius, Justas Andruškevičius pelno komandai taškų ir švęsdami pergalę rezultatu 6-2 žengia į finalą. Finale susitinka su 2017 metų Lietuvos jaunių žaidynių čempione Širvintų ekipa. Kėlinio pradžioje vyksta atkakli kova, varžovai rezultatu 2-0 pirmauja, tačiau Vilniaus rajono rinktinė nepalūžta ir į pertrauką išeina po Rafal Stankevič ir Lesel Litvin įvarčių, esant rezultatui 2-2 . Po pertraukos mūsų sportininkai sužaidžia puikiai ir nepalieka jokių vilčių širvintiškiams. Rungtynes laimi rezultatu 7-2 ir pakartoja 2016 metų pasiekimą – tampa Lietuvos jaunučių ir sporto vilčių žaidynių čempionais. Čempionais tapo: Rafal Stankevič, Lešek Litvin, Andžej Burkot, Tomaš Burkot, Sebastijan Grudiski (pripažintas geriausiu varžybų vartininku), Karl Žavoronok Ferdinando Ruščico gimnazija, Dominik Žemoit ,,Ryto“ gimnazija, Patrikas Paškel, Lukas Kazukevičius, Justas Andruškevičius, Benediktas Michnevičius  Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazija, Daniel Gulbickij Mickūnų gimnazija, Tomaš Gulbickij Mostiškių mokykla – daugiafunkcinis centras.