Išvyka

Šių metų spalio 16 dieną IVG klasės mokiniai dalyvavo jau tradicija tapusioje integruotoje lietuvių kalbos ir istorijos išvykoje. Nagrinėti XX amžiaus vidurio katastrofų literatūrą nesusipažinus su to laikotarpio istorijos faktais, tai yra istoriniu kontekstu, neįmanoma. Todėl kasmet lietuvių kalbos mokytojos su mokiniais aplanko vietas, menančias žiauriausius mūsų tautos laikus. Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje dvyliktokai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Dalyvavo dviejuose edukaciniuose užsiėmimuose: „Laisvės kovotojų kasdienybė: kova už laisvę ir būvį“ ir „Sovietų kalėjimai, lageriai ir tremtis: skiriamieji bruožai“. Vėliau mokiniai vyko į Tuskulėnų rimties parko memorialinį kompleksą, kur dalyvavo teritorijos apžvalginėje ekskursijoje, apžiūrėjo muziejaus ekspoziciją, lankėsi kolumbariume. Literatūros kūrinio kontekstų gali būti daug, šios išvykos ir veiklų metu dvyliktokai susipažino su istoriniu XX amžiaus vidurio katastrofų literatūros kontekstu.