Istorijos viktorina

Vilniaus rajono III-IV klasių gimnazistams, besidomintiems Lietuvos istorija, Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje buvo suorganizuota istorijos viktorina, kurios tema: „1795-1918 m. Lietuvos istorijos žymiausios asmenybės, įvykiai, faktai ir įdomybės“.

Istorija besidomintys gimnazistai ir jų mokytojai š. m. gruodžio 13 d. rinkosi Rudaminos „Ryto“ gimnazijoje. Iniciatyvą dalyvauti parodė aštuonios Vilniaus rajono gimnazijų komandos. Viktorinos dalyvių laukė gimnazijos vyr. istorijos mokytojo Andrejaus Šilobrit parengtos užduotys. Jauniesiems istorijos žinovams reikėjo remtis pateikto vaizdinio šaltinio informacija, atsakyti į klausimus, peržiūrėti Lietuvos įdomiosios istorijos filmo ištrauką ir, remiantis pateikto filmuko informacija bei turimomis žiniomis, atsakyti į klausimus, bei įrašyti praleistus žodžius ir datas istorinio pobūdžio tekste. Be šių išvardintų užduočių gimnazistai turėjo sugrupuoti įvykius chronologine seka nurodant amžių ir dešimtmetį. Visiems patikusi ir privertusi sutelkti dėmesį bei regimąją atmintį buvo užduotis, kurią atlikdami viktorinos dalyviai turėjo atpažinti istorinę asmenybę, nurodyti gyvenimo laikotarpį bei veiklos pobūdį. Viktorinos dalyviai jaudinosi, tarėsi, stengėsi atsakinėti kuo tiksliau. Tai buvo puiki galimybė pasitikrinti istorijos dalyko žinias, įsitikinti, ar nėra žinių spragų,nuspręsti, ką dar reikėtų pakartoti bei pagilinti. Džiugu, kad komandos gerai atliko užduotis.
Smagu sveikinti viktorinos nugalėtojus: I-oji vieta skirta Vilniaus r. Avižienių gimnazijos komandai, II-oji vieta teko Paberžės Šv. St. Kostkos gimnazijos komandai, III–ąja vieta džiaugėsi Nemėžio Rapolo Kalinausko gimnazijos komanda. Mūsų komanda pasidalino 4-5 vietas su Mickūnų gimnazija.
Nuoširdžiai sveikiname komandų dalyviams ruoštis padėjusias istorijos mokytojas, linkime visiems dalyvavusiems gimnazistams sėkmės siekiant tvirtų žinių.