Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisiai

Per rudens atostogas 7a klasės mokinių grupė vyko susipažinti su Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro užkulisiais. Mokinius maloniai pasitiko ekskursijos vadovė, ilgą laiką buvusi operos solistė Sofija Jonaitytė.  Išgirdę trumpą pristatymą apie naujausią teatro premjerą „Kornetas“ mokiniai pajudėjo žiūrovams nepasiekiamais koridoriais. Pirmiausia, nukeliavome į scenos užkulisius, kur pamatėme pakeliamas, pastumiamas, pasukamas grindis, spektaklių uždangas, kai kurias dekoracijas. Toliau, kitame kambaryje, apžiūrėjome spektaklių rekvizitą: šautuvus, kardus, durklus, nykštukų žibintus, skeletą, iš vienos naujausių operų „Post futurum“. Baleto salėje turėjome galimybę pasimankštinti prie specialios sienelės bei pasitikrinti pusiausvyrą. Gaila, kad tuo metu dirbtuvėse nepamatėme nei patiestų drobių su piešiama užsklanda, nei gaminamų erdvinių dekoracijų. Apžvelgėme Vilnių iš aukščiausio teatro aukšto, matėme sceną iš aukščiausio balkono. Nepakartojamą įspūdį paliko galimybė pasimatuoti spektaklių personažų drabužius ir pasijusti tikrais muškietininkais laikant rankose Penkiakovės olimpinių čempionų špagas.

Įspūdžių įtvirtinimui – teatro vizitinė kortelė: puodelis karšto šokolado ir naujausias „Bravissimo“ žurnalo numeris dovanų. Atsisveikinome „Iki pasimatymo!“, tikėdami, kad pasimatysime spektakliuose.