Ekskursija į Okupacijų ir laisvės kovų muziejų

Šių metų spalio 3 dieną IVG klasė lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Muziejus įsikūręs buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Mokiniai apžiūrėjo buvusį KGB vidaus kalėjimą, mirties nuosprendžių vykdymo patalpą, šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Laisvės kovotojų kasdienybė: kova už laisvę ir būvį“, kurio metu apžvelgiami įdomesni Lietuvos laisvės kovotojų kasdienybės aspektai. Kalbama apie bunkerius, medicinos pagalbą, partizanų karo lauko teismus, maistą, atokvėpio minutes. Taip pat pasakojama, kaip partizanai švęsdavo religines ir tautines šventes. Naudodamiesi istoriniais šaltiniais, gimnazistai atliko praktinę užduotį. Vėliau mokiniai lankėsi Tuskulėnų rimties parko memorialiniame komplekse. Apžiūrėjo Baltąjį dvarelį, muziejinę ekspoziciją „Tuskulėnų dvaro paslaptys“, koplyčią-kolumbariumą, sovietinio totalitarinio režimo aukų amžinojo poilsio vietą.

Lietuvių kalbos mokytoja
Inga Lapkauskienė