Kelionė į Birštoną

IGb klasės mokiniai vyko į Birštoną. Kad kelionė būtų turininga, nutarėme „pasimatuoti“ gido profesiją, todėl Rusnė ir Karolina tapo kelionės gidėmis. Susipažinusios su maršrutu, parinko įdomių pasakojimų ir legendų kelionės dalyviams. Birštone, Nemuno kilpų regioniniame parke, vyko įdomios edukacinės programos: muilo gamyba bei mineralinio vandens savybių tyrimas. Pasigaminę muiliukus, daug sužinoję ir paragavę įvairių rūšių mineralinio vandens, išvykome į pažintinę ekskursiją po Birštono kurortą. Pasigrožėję vaizdais, įkopę į Vytauto kalną, kur atsiveria puikūs  Nemuno vaizdai, jėgas atgavome, užsukę trumpam pailsėti į „Birutės vilą“.

Išvyka į Trakus

Gražų penktadienio rytą 7b klasės mokiniai lankėsi Trakų priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, kur klausėsi paskaitos apie ugniagesio gelbėtojo specialybę. Septintokai susipažino su ypač atsakinga, pavojinga ir reikalinga profesija, jos specifika ir ypatumais. Ugniagesiai aprodė savo darbo, poilsio ir sporto patalpas, įleido į pačių įkurtą muziejų ir parodė eksponatus. Vaikai buvo supažindinti su priešgaisrine sauga, darbo specifika, pavojingais veiksniais, gaisrų gesinimo ir gelbėjimo technika. Labiausiai mokinius sudomino nusileidimas į garažą, kuriame darbuotojai entuziastingai papasakojo apie pasiruošimą, esant iškvietimui į nelaimę, parodė gaisrines mašinas, įvairius įrankius, kuriais pjaustomos mašinos ar atidaromos durys. Vaikai galėjo įlipti į gaisrinę mašiną bei pasimatuoti ugniagesio aprangą. Nusifotografavę, pilni SKAITYTI TOLIAU>>

„Ekologinis iššūkis – eksperimentai laboratorijoje“

Pasinaudoję Kultūros paso teikiamomis galimybėmis rugsėjo 30 d. 7 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame renginyje  „Ekologinis iššūkis – eksperimentai laboratorijoje“ .   Tai buvo interaktyvus edukacinis užsiėmimas, kuriame nagrinėjome svarbias temas: ozono sluoksnio plonėjimas, šiltnamio efekto susidarymas, plastiko atliekų mažinimas. Eksperimentų metu rankose laikėme  kietą anglies dioksidą (-80 C), išsiaiškinome, kad jo  dujos sukelia šiltnamio efektą, nagrinėjome  oro sudėtį.  Pamatėme didžiąją oro dalį sudarantį azotą (skystąjį, kurio temperatūra -196 C)  bei jį išbandėme eksperimentuodami,  stebėjome  azoto bombą. Smagiausias  eksperimentas – ugnis rankose. Ne visi pasiryžo ją laikyti rankose, bet gerų emocijų užteko  visiems.

„Pelėdų parkas“

Š. m. gegužės 15 dieną, priešmokyklinio ugdymo grupės ,,Nykštukai“ ugdytiniai lankėsi „Pelėdų parke“. Pelėdų orumas ir susikaupimas pavergė visus vaikus. Pirmą kartą iš arti jie matė pelėdas ir net galėjo jas paglostyti bei palaikyti. Taip pat galima buvo pasigrožėti įvairių rūšių pelėdomis ir jų jaunikliais. Kai grįžo iš kelionės, vaikai įspūdžiais pasidalino piešdami labiausiai patikusias pelėdas.

Tiksliųjų mokslų savaitės renginiai

Kovo 12-21 dienomis gimnazijoje vyko Tiksliųjų mokslų savaitės renginiai. Mokiniai piešė, matavo, skaičiavo bei dalyvavo įvairiose veiklose. Š. m. kovo 12 d. 8b klasės mokiniams vyko integruota matematikos ir dailės pamoka tema „Mandalos kūrimas – puikus simetrijos pavyzdys“. Ją vedė vyresnioji matematikos mokytoja Jolanta Bučelienė ir dailės mokytoja Oksana Tučienė. Pamokoje mokiniai piešė ir spalvino savo sukurtas mandalas. Darbai buvo eksponuojami kovo 18–22 d. matematikos kabinete. Tarptautinė „Pi“ diena, vykusi kovo 14 dieną, nepraėjo pro šalį ir „Ryto“ gimnazijoje. Pasaulyje ji minima kaip matematikų diena. 6b klasės mokiniai kartu su Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos 6-okais po 4 pamokų taip pat SKAITYTI TOLIAU>>