PostHeaderIcon Lietuvių kalbos savaitė

„Kodėl man gera eiti drėgna žole? Kodėl atsibudus malonu žiūrėti į skaisčią saulę? Kodėl miela klausytis paukščių čiulbėjimo? Taip yra, nes aš labai myliu Lietuvą.“

Marta Pūžytė, 5a kl.

Šiais metais švenčiame Lietuvos šimtmetį. Rudaminos „Ryto“ gimnazija šią sukaktį paminėjo Lietuvių kalbos savaitės renginiais, vykusiais kovo 5–9 d.

Savaitė prasidėjo Gražiausių minčių apie Lietuvą konkursu „…nes aš labai myliu Lietuvą“. Mokiniai rašė tai, ką jaučia Lietuvai, ką apie ją galvoja ir kokios asociacijos kyla pagalvojus apie tėvynę. Gražiausios mintys nugulė ant trispalvės, o penktadienį buvo išrinktos dvi gražiausios: 5a klasės mokinės Martos Pūžytės ir IVGb klasės mokinės Gabijos Švarcaitės. Tikimės, visi spėjote nusifotografuoti stendo fone ir nuotrauka pasidalyti su kitais?

Jau tradiciškai rinkome ir raštingiausią mokinį. Kovo 6 ir 8 d. 5–8 kl. mokiniai rašė diktantą. Džiugu, kad gerų darbų buvo daug, todėl raštingiausiais galime vadinti net kelis vaikus: Auksę Antanavičiūtę (6a kl.), Agitą Žitkutę (6a kl.), Nojų Paulių Stelmoką (5a kl.), Žygimantą Venskų (8b kl.), Jolitą Rumbutytę (7a kl.), Justiną Valackaitę (7b kl.).

Trečiadienį, kovo 7 d., vyko renginys Rudaminos metodinio centro lietuvių kalbos mokytojams: žinių turnyras 5 kl. mokiniams, metodinės veiklos pristatymas – gerosios patirties sklaida „Netradicinė pamoka“. Atvyko svečių iš Ferdinando Ruščico ir Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko gimnazijų, na o penktokų žinių turnyrą laimėjo mūsų gimnazijos 5 a kl. mokinys Nojus Paulius Stelmokas.

Apsilankę gimnazijos trečio aukšto fojė dar ir šiandien galite pasmalsauti, ką įdomaus 8b klasės mokiniai pasakoja apie Lietuvos miestus. Šią integruotą lietuvių kalbos ir geografijos veiklą „Pažink Lietuvą“ atliko 8 b. klasės mokiniai su mokytojomis I. Lapkauskiene ir T. Januškevič.

Džiaugiamės švęsdami Lietuvos šimtmetį kartu!

Lietuvių kalbos mokytojos A. Mickevičiūtė ir I. Lapkauskienė